Archive‎ > ‎Season 23‎ > ‎

Teams

The teams below are took part in the WCC XXIII (S23).                                                 

CUP GROUPS

Group 1
Worcester Wusses 
United 
Beginners Mind 
R.C. Grivita 
Millennium Falcons 

Group 2
Jolly Roger Crew 
The Stainless Steel Rats 
Les Chardons Ardents 
Koodoo Rand Diamond Geezers 
Hautapu Hopefools 

Group 3
Penguin Wanderers 
Ravello Patriots 
ShrimperZone RFC 
Grampus 
Herculfleas United 

Group 4
La Colonna Durruti 
Steelhead RFC 
Undeads RFC 
La Banda Bonnot 
Nem Vem Que Não Tem 

PLATE GROUPS

Group 5
Shanghai All Reds 
Stuckeley RFC 
The Titans 
Sussex Martlets XV 
Flaminio Runners 

Group 6
Black Sheep 
Woodward Chile 
Seoul Bulldogs 
Birmingham Tigers 
Madrid Rugby Club 

Group 7
Wallachians R.F.C. 
Hammers 
Pippero's 
Bizzarus XV 
Battai Bátor Bulldogok RK 

Group 8
Osnabruck Warriors 
Onef 
3ème Age 
Sankas Super Salary Savers 
Kiwi Overstayers 
BOWL GROUPS

Group 9
Puss In Boots 
Great Unwashed 
Hastings Stormers 
Rab Ragby Klub 
Red Lakes Cyclones 

Group 10
RC Rahova 
Kermit 
Torelli Sudati 
Cumulonimbus Olympique 
Changwon Pumas 

Group 11
Partick Crusaders 
Prophets of Splott 
Fearless Few 
Les Bandits Manchots 
Stargazers

Group 12
Thessalonians 
Perry Pirates 
Athletic Beer 
Justified Ancients Of Mumu 
American Infidels 

SHIELD GROUPS

Group 13
Periculos Balti 
Logo Fanatics 
Chiredzi Hippos 
Puff Adders 
Cornish Vikings 

Group 14
MagnaRomagna 
Black Wolf Boys 
Nafta 
Amigos Do Lalas R.C. 
Stade Francais Paris 

Group 15
Jasiri Mbwa Mwitu 
Basingwerk RFC 
Wirral Wolves 
Busan Marauders RFC 
Macondo 

Group 16
Tr076 
De Berregse Beukers 
Alpha Company 
Broome RFC 
Bob's Bruisers 
VASE GROUPS

Group 17
Norfies 
Galway French 
Fristy Clan 
Frohnhauser Crows RC 
Kobe Pumas 

Group 18
StoneCold Legion 
Treviso 
You've Been Outbid 
Night's Watch 
Team Gomez 
a
Group 19
Blackadder 
Earth 
Amazing Toothpaste 
Silverbacks 
PUC 
a
Group 20
Cantebury Of Carugate 
Mohicans 
Appalachian Braves 
Woodward Uruguay 
I Legionari 

PLAQUE GROUPS

Group 21
Teachers 
Old Greyonians 
Wannabees 
Ellesmere Eels 
Taidors Black Cats 

Group 22
Black Swamp RFC 
Busan All Stars 
13th Legion 
Naivasha Fires 
Mindanao Salties 

Group 23
Team Congo 
Andromeda 
Samurai Bulldogs RFC 
Weymouth Bay Sharks 
Seoul City Dragons 

Group 24
Caprica Buccaneers 
Den Haag Scots 
Kiwi Understayers 
High Diamonds 
Wolf Rugby Club