Archive‎ > ‎Season 27‎ > ‎

Teams

The teams below took part in the WCC XXVII (S27). 
CUP GROUPS

Group 1
Barca 
Undeads RFC 
Koodoo Rand Diamond Geezers 
Imperial Crusaders 
La Colonna Durruti 

Group 2
Shanghai All Reds 
3ème Age 
Jolly Roger Crew 
Puss In Boots 
Wallachians RFC 

Group 3
Woodward Chile 
Hercufleas United 
ALF Dolphins 
Seoul Bulldogs 
ShrimperZone RFC 

Group 4
Penguin Wanderers 
Beginners Mind RFC 
Hammers 
La Banda Bonnot 
Steelhead RFC 

PLATE GROUPS

Group 5
Osnabruck Warriors 
Flaminio Runners 
Vleisdas 
R.C. Grivita 
Praetorians 

Group 6
Perry Pirates 
Cwmtwrch Boars 
Genicera 
Pippero's 
Chiredzi Hippos 

Group 7
Pampas XV 
Black Sheep 
Nafta 
Prophets of Splott 
American Infidels 

Group 8
The Ministry Of Silly Walks 
Suva Wolverines 
Torelli Sudati 
Tr076 
Egged On Soldiers 
BOWL GROUPS

Group 9
Badenoch Banshees 
Norfies 
Blackadder 
Les Bandits Manchots 
Fragata Rugby 

Group 10
Western 
Leon Club 
Rugby Club Valdainois 
Rab Ragby Klub 
Galway French 

Group 11
Northumberland Hobbits 
Winter Is Coming 
Lottatori Rugby 
Bizzarus XV 
RC Habits De Gens 

Group 12
UVU Wolverines 
Val-Vartej 
Onef 
Stade Francais Paris 
Alpha Company 

SHIELD GROUPS

Group 13
Busan Marauders RFC 
Pequi Atômico 
Ratos Pretos RC 
Cornish Vikings 
Black Wolf Boys 

Group 14
Basingwerk RFC 
Naivasha Fires 
StoneCold Legion 
Teachers 
Jedi Knights 

Group 15
Sleeping Dinosaur 
Team Gomez 
PUC 
Panzers Rugby 
Appalachian Braves 

Group 16
Taidors Black Cats 
I Fanti Da Mar 
Piauí Rugby 
La Raille de Besagne 
Caprica Buccaneers 
VASE GROUPS

Group 17
Bennis 
ZitZit Ascoli Rugby 
Woodward Uruguay 
Den Haag Highlanders 
Wannabees 

Group 18
Busan Tigers 
Rugby Prato 
Quer Berz 
Legion Of The Betrayed 
Seoul City Dragons 

Group 19
Weymouth Bay Sharks 
Mohicans 
Silverbacks 
Westmen 
Kiwi Understayers 

Group 20
Toruks P.S. 
Les Cranes Epais 
Bob's Bruisers 
Samurai Bulldogs RFC 
Celtic BR Rugby Football Club 

PLAQUE GROUPS

Group 21
Tropic Thunder 
The Pirates 
Barbat 
Daegu Devils 
Venice Lions Rugby 

Group 22
Siva Tau 
The Slashers 
Silures 
Hevea 
Irons 

Group 23
Cats An Dogs 
Ténéré 
Gouna Goons 
Byron Bay DropBears 
TooLong 

Group 24
Wynberg St. Johns 
Bats RFC 
Lochies XV 
Mount Reynold 
A.R.C. Aosta