The teams below are took part in the WCC XXXI (S31).  
NB: Click on each group below to access the Group Qwik Link.

CUP GROUPS

Koodoo Rand Diamond Geezers 
The Corsairs 
Shanghai All Reds 
ALF Dolphins 
Canterbury Of Carugate 

Reading Royals 
Hercufleas United 
Metallist Kharkov 
Hammers 
Osnabruck Warriors 

Mangfall Killers 
Jolly Roger Crew 
Wallachians RFC 
ShrimperZone RFC 
Davao Crocodile's 

Smaug's Team 
Beginners Mind RFC 
Penguin Wanderers 
Porto San Giorgio S.C.A. 
Genicera 

PLATE GROUPS

Pippero's 
Guns N' Roses 
Stade Francais Paris 
RC 3eme Mi Temps 
Les Bandits Manchots 

Black Bear RC 
Leon Club 
Northumberland Hobbits 
Macondo 
Alpha Company 

Maul Formed 
Perry Pirates 
Nafta 
La Raille de Besagne 
Tr076 

Badenoch Highlanders 
Val-Vartej 
Byron Bay DropBears 
Tokai Tosspots 
StoneCold Legion 

BOWL GROUPS
Bennis 
PUC 
Western 
Muleria Matta 
Egged On Soldiers 

Adelaide Marauders RFC 
Rab Ragby Klub 
Wirral Wolves 
Birmingham Tigers 
Legion Of The Betrayed 

Taidors Black Cats 
Les Cranes Epais 
Onef 
Cobblers 
Mohicans 

Magdalenka Rugby Club 
High Diamonds 
Basingwerk RFC 
Westmen 
Galway French 
SHIELD GROUPS

Busan Tigers 
Magna Romagna 
Annies Superteam 
Mende 
Cornish Vikings 

Sleeping Dinosaurs 
Jedi Knights 
Lespetssansretenue 
Busan Dockers RFC 
Springfield Rugby 

Becks Animals 
The Pink Fluffy Bunnies 
Bob's Bruisers 
Silures 
Seoul City Dragons 

Thor Dragons 
Virtus Marano 
Vyskov Highlanders 
UVU Wolverines 
Irons 

VASE GROUPS

Welcome Bay Bandits 
Weymouth Bay Sharks 
Penn State Panthers 
RockersRomaReturns 
Mount Reynold 

Halcyons RFC 
Gouna Goons 
Griffons RFC 
Arieti 
The Higgs Bosons 

Daintree Ducks United 
TooLong 
Acuticaudas 
Marauders 
The Pirates 

Maniac RC 
Tropic Thunder 
Venice Lions Rugby Club 
Daegu Devils 
Chiredzi Hippos 

PLAQUE GROUPS

Auckland Katipos R.F.C. 
Cheetah RC 
Sommeliers XV 
MT Julian Marlins 
Praha Cymraeg 

Bullawoyo Bulldogs 
De Pixies Van Der Flanders 
Hurons 
Pignolos Morlaix Gang 
North Harbour Falcons 

Los Pintxos 
RC Arminius 
Newcastle Hereos 
Dundalk R.F.C. 
Basingwerk Exiles RFC 

Ratosville 
Aberystwyth Wanderers 
Fefe Union Club Koro 
OutKasts 
Wynberg St. Johns 
RESIN GROUPS

The Bear Sharks 
Orques 
Auris HD 
Queenstown Warriors 
Mad Scientists Krakow 

Orda Massimalista 
Zena Txangurros 
Malindi RC 
Fawley Broncos 
Lu Taro Rugby Club 

Oriental Falcons 
Lost Warriors 
Novo VM Giù 
Sith Slayers 
Delmas Lions 

Economists 
Kentagion 
Florida Florists 
Jedi Academy 
Zwarte Duivels 

JONESY GROUPS
La Banda Bonnot 
Parramatta Old Boys 
Puss In Boots 
Stuckeley Rfc 
Undertakers 

La Colonna Durruti 
Undeads RFC 
Norwich RFC Exiles 
JuMa Team 
Kiwi Overstayers 

Flaminio Runners
Prophets of Splott 
Blindados Rugby Clube 
Praetorians 
      Valhalla's Chosen XV 

Black Sheep 
Torelli Sudati 
Cats An Dogs 
Lethal Wallabies 
Winter Is Coming