The teams below are taking part in the WCC XXXXII (S42). 
NB: Click on each group below to access the Group Qwik Link.

CUP GROUPS

Guns N' Roses 
Hercufleas United 
Aberystwyth Wanderers 
Nafta 
Praetorians 

Smaug's Team 
Koodoo Rand Diamond Geezers 
The Corsairs 
La Banda Bonnot 
Muddy Casserole 

Beginners Mind RFC 
Wirral Wolves 
La Colonna Durruti 
Reading Royals 
Delta 

Arieti 
Hammers 
Vleisdas  
Noord-Wes Boere 
Catfish Crusaders 

PLATE GROUPS

Acuticaudas Rugby Club 
SK Spiders 
Auckland Katipos R.F.C. 
Tokai Tosspots 
Flying Circus 

Flaminio Runners 
Shanghai All Reds 
Alpha Company 
The Din Of Hot Meat 
Port Moresby Huntsmen 

RC 3eme Mi Temps 
The Jackdaws 
RC Wimaolca 
Vyskov Highlanders 
Ferocious Crocodile's 

Borracharia do José Wilker 
Osnabruck Warriors 
Les Bandits Manchots 
Pignolos Morlaix Gang 
Brethren of Ba'al
BOWL GROUPS

Cobblers 
Painswick Highlanders 
RC 4eme Mi Temps 
Torelli Sudati 
Los Pintxos 

SC Angouleme 
Weymouth Bay Sharks 
WACI Rangers 
Soczi Thrashers 
The Ministry Of Silly Walks 

Bibèriens 
Amsterdam 
Kiwi Overstayers 
Don Camillo Brothers 
Racing 

Val-Vartej 
Ardie Savea In Beast Mode 
Patea Maori Club 
Jedi Knights 
Westmen 

SHIELD GROUPS

OBC 
Joanna's Mustache 
AGA Rugby Club 
Royal Drop Bears 
Rugby Bari 

Petone RFC 
Mad Scientists Kraków 
Renegades 
Mongos 
Hong Kong Royals 

Piss Artists 
Santiago Mustangs RC 
Muleria Matta 
Blackout Beasts 
Taidors Black Cats 

Adelaide Marauders RFC 
Maul Formed 
Classic Men 
Greenock Rugby 
North Harbour Falcons 
VASE GROUPS

MagnaRomagna 
HK Gentlemen 
Patachons
Seoul City Dragons 
Rab Ragbi Klub 

Lottatori Rugby 
Oriental Falcons 
Gunners 
Longhorns 
Basingwerk RFC 

Busan Tigers 
Bojoseph RFC 
Malinke RC 
Justified Ancients Of Mumu 
Kisumu 'Crocs' RFC 

Busan Dockers RFC 
Daingean Ui Chuis 
Buccaneers 
Blauer Bock 
Okawango Terriers 

PLAQUE GROUPS

Pisstills 
Gouna Goons 
Extra Large San Miguel 
Lu Taro Whales RC 
Murrain Sheep 

Benetton Lions 
Kiwi Understayers 
Silver Ferns 
The Foxe's 
Old Hazlegrovians 

Royal Rugby Klub Gorzów 
Basingwerk Exiles RFC 
Choppers Champions 
Barbarians 
Aibhistín De Staic 

MatiMateo RC 
Gray Whales Udine 
Old Jackstrappions 
Jedi Academy 
War-to-me RFC