S55 Teams

The teams below are taking part in the WCC LV (S55). 

NB: Click on each group below to access the Group Qwik Link. 

CUP GROUPS


Group 1

Koodoo Rand Diamond Geezers (ZIM)

Val-Vartej (ROM)

Mistros (ENG)

Auckland Katipos R.F.C. (NZL)

XV Hommes En Colère (CAN)


Group 2

Dresden Patriots (GER)

Beginners MInd RFC (SCO)

Catfish Crusaders (NZL)

Stade Gaulois Alpin (FRA)

Monmouth Druids (WAL)


Group 3

Fiume Patriots (CRO)

Tomitanii (ROM)

Ironmonger FC (HK)

Mad Scientists Kraków (POL)

Becks Animals (AUS)


Group 4

Dragon Lord (PI)

Raionkingu (RSA)

Racing (ARG)

Alpha Company (USA)

Kazbek Climbers (GEO)


PLATE GROUPS


Group 5

Andean's Gold warriors (CHI)

SC Angouleme (FRA)

Widdershining Sheep Of Antioch (ENG)

Cthulhu Rugby (PI)

Frankfurt Badgers (GER)


Group 6

Flaminio Runners (ITA)

Patea Maori Club (NZL)

Usmv (FRA)

Dak-galbi Eaters (SK)

Westmen (IRE)


Group 7

MatiMateo RC (ARG)

JC's Wrath (ENG)

Aldergrove Crusaders (CAN)

Bibèriens (FRA)

Dundee RFC (SCO)


Group 8

Nafta (ITA)

Bulldozers (NAM)

Manu Istros (PI)

Five Dock RSL (ENG)

The Din Of Hot Meat (SK)

BOWL GROUPS


Group 9

Take The A Train (USA)

Tazmania Chiefs (RSA)

Ferocious Crocodiles (AUS)

OBC (URU)

Olimpia Wroclaw Rugby (POL)


Group 10

MagnaRomagna (ITA)

New Emanuel RFC (ENG)

Delta Force RFC (SCO)

Guerreros Choiols (ARG)

Guardo Sharks (ESP)


Group 11

Sthirling R C (ARG)

Highfield (URG)

Adelaide Marauders RFC (AUS)

PUC (FRA)

The Jackdaws (BEL)


Group 12

The Wildhearts (ENG)

Nautico Necochea (ARG)

Chiredzi Communist Commune (ZIM)

Daegu Devils (SK)

Cornish Vikings (ENG)


SHIELD GROUPS


Group 13

Busan Dockers RFC (SK)

Stade Francais Paris (CHI)

Pumpkinators (USA)

S.C.Albi Wasps (FRA)

Konstanz Warriors (WAL)


Group 14

Teignmouth Rebals (ENG)

Rugby Club Walferdange (GER)

R.C. Grivita (ROM)

Up The Wahz (NZL)

Latvian Bushi (JPN)


Group 15

Western (ZIM)

JC's Reivers (GER)

Azulgrana (ESP)

Baryulgil Bulls (AUS)

Harlequins (ENG)


Group 16

Rookies (USA)

A.S.A. Tel Avic Rugby Club (GER)

De Pijp Hammer (NLD)

MT Julian Marlins (AUS)

Bennis (NZL)

VASE GROUPS


Group 17

La Herradura (ARG)

The Corsairs (ENG)

Sportul Studentesc (CZH)

Steaua Bucuresti (ROM)

1. Kieler Rugby Fussball Verein (GER)


Group 18

Lulanders (NZ)

C.R. Guindalera (ESP)

The Mist (PI)

Vegetarians (GER)

Death Guard Of The Emperor (RUS)


Group 19

Bring Da Ruckus (HK)

Essex Seaxes (ENG)

Les BRobbits (FRA)

Steelers (RSA)

Exponential  (ENG)


Group 20

Adar Melyn (WAL)

Allensbach Crusaders (GER)

The Aldermen (WAL)

Wild Dogs (NAM)

Raisens (RSA)